Vila Prive

Litohoro, Olimpska regija

već od 465€

Opis destinacije

Litohoro (Litochoro) - mali planinski gradić su podnožju planine Olimp, ujedno i jedno od letovališta oblasti Pieria. Peščane plaže, restorani i barovi na plaži upotpuniće vaš odmor. Raznolikost sportskih sadržaja i blizina planine Olimp pruža mogućnost aktivnog odmora. Razni tipovi plaža, od peščanih do šljunkovitih, pružiće vam mogućnost da odaberete onu po svojoj meri. Hoteli su uglavnom locirani uz plažu ali smeštajnih kapaciteta ima i u samom mestu na 300 mnv. Nedaleko od samog Litohora se nalaze i ostala letovališta Olimpske regije: Nei Pori, Leptokarija, Platamon, Olimpik bič, Paralija. Dok boravite u Litohoro-u ne propustite: drevni grad Dion, pešačenje stazama Olimpa, obilazak tvrdjave u Platamonu, staro selo Pantelejmonas na Olimpu...

Informacije

SMESTAJ

  • Apartman

Prevoz

  • Autobus
  • Sopstveni Prevoz

Udaljenost

  • Plaža > 5m

Oprema

  • Klima
  • Kuhinja
  • Parking
  • Roštilj
  • TV
  • Wifi

Broj nocenja

  • 10 Noćenja

Broj kreveta

  • 6 Kreveta
  • Opis smeštaja
  • Cenovnik
  • Program putovanja
  • Prevoz
  • Uslovi plaćanja
Lokacija: Vila se nalazi na samoj plaži, u vikend naselju Plaka Litohoro, od Katerinia južno oko 23 km, na svega 5,5 km ispred letovališta Leptokarija.
Ovaj objekat je u pravom smislu reči Vila, pre svega jer se nalzi u vikend naselju, koje je inače i predviđeno upravo za takve objekte. Ističe se po mnogo čemu, ali ono što je  čini jedinstvenom je blizina božanske planine Olimp. Priroda je bila blagonaklona, pa je ovde osim predivnih pejzaža, zelenila i mora, obogatila područje i povoljnom klimom, a time omogućila da se uvek osećate prijatno bez obzira na letnje temperature. Nalazi se na samoj obali mora, samo par stepenika vas dele od šljunkovite plaže, koju uglavnom i najčešće koriste samo gosti ove vile, ali bi smo bili neiskreni kad bi smo rekli da je potpuno privatna. Desi se da ponekad neko pristane čamcem baš na tu plažu, želeći da pobegne od gužve, tražeći mir o privatnost. Miris borovine koji vas dočeka u jutarnjim satima, a koji nije karakterističan za ovaj deo Grcke, podseća na to da se nalazite u jednom posebnom ambijentu, da se iznad vas izdiže veličanstveni, bozanski Olimp i da Bogovi nisu uzalud izabrali baš ovo mesto za svoje stanište. Ogromno, ograđeno dvorište, okruženo borovima vam omogućuje apsolutnu privatnost, a ujedno svojim sadržajem pruža mogućnost potpunog užitka. U centralnom delu dvorišta dominira veliki letnjikovac, sa roštiljem, garniturom za sedenje, dovoljno prostran da u njemu istovremeno mogu da borave svi gosti vile. Ako bi ste želeli dan da započnete uz jutarnju kafu sa pogledom na more, na raspolaganju vam je još jedan, manji letnjikovac, skriven među borovima, iznad same plaže. U dvorištu je nekoliko garnitura za sedenje, spoljna tuš kabina (zavesa) sa toplom vodom, zatim teren za basket, kao i manje igralište za decu, koji upotpunjuju sadržaj ove vile. Dvorište takodje poseduje i obezbeđen privatni parking. Ovaj jedinstveni ambijent nikoga neće ostaviti ravnodušnim, verujemo da ćete se osećati kao kod kuce, ali ne treba očekivati nikakav lux. Svojim sadržajem, atmosferom i posebnim ambijentom vila je predviđena, takoreći idealna za veća društva, više porodica, prijatelje koji se dobro poznaju, koji imaju iste ili slične afinitete i navike. Pozicija vile je idealna, pre svega jer se nalazi u delu Plake Litohoro, koji je poznat po najboljim plažama i beach-barovima u Olimpskoj regiji. Izdvojićemo samo neke, “Le Moon, Molos, Milos, Noto, Akrotiri...”, a sem ovih popularnih beach-barova, u ovom delu se nalaze i nekoliko provereno dobrih ribljih restorana. Na oko 1,2 km od vile je jedan od najnovijih i najluksuznijih hotela “Cavo Olympo Luxury Resort & Spa 5*”, na oko 1,8 km je jedan od najpoznatijih i najboljih campova “Olympos”, sa brojnim sadrzajima (super market, fast food, riblji restoran, taverna, beach-bar sa prelepom terasom i očaravajućim pogledom na more...). Još nekoliko bitnih informacija koje vam mogu biti od koristi su, da je utorkom pijačni dan u Leptokariji, gde pre svega možete nabaviti uvek svežu ribu, ali i sve druge namirnice. Napominjemo da se u Leptokariji nalazi i “Lidl”, svakako kod naših turista najpopularniji super market. Podsećamo vas da za svakodnevne potrebe imate super market u campu “Olympos”, koji je nedaleko od vile “Prive”...

U ovoj vili postoje dve smeštajne jedinice, koje se mogu iznajmiti pojedinačno ili se u zakup može uzeti cela vila.
1/6 duplex apartman - (kanabe+kanabe) (1+1) (1+1) , u dva nivoa, (dve spavace sobe): u prvom nivou je dnevni boravak, sa kompletno opremljenom kuhinjom (veliki frižider sa zamrzivacem, mini štednjak sa rernom...), dva kreveta (kanabea). U tom nivou je manje kupatilo, sa tušem bez tuš kade, dva ulaza (glavni iz pravca dvorišta, sporedni – iza), dve terase u nivou dvorišta. Na spratu se nalaze dve spavaće sobe, sa po dva spojena singl kreveta, obe imaju izlaz na terasu, sa pogledom na dvorište,na tom nivou je i kupatilo sa kadom.
1/9 + 2 triplex apartman (kanabe + kanabe) (1+1+kanabe) (1+1) (2) , u dva nivoa, (3 spavace sobe): u prvom nivou je ogroman dnevni boravak, garnitura za sedenje, veliki trpezarijski sto za 6-8 osoba, delimično odvojena, kompletno opremljena kuhinja (veliki frižider sa zamrzivačem, veliki štednjak sa rernom, mašina za pranje veša, manji trpezarijski sto za 4 osobe...). U tom nivou su dva kreveta (kanabea), moguće je po potrebi dodati I dva pomoćna kreveta, za decu do 12 god., kupatilo sa tuš kadom. Na spratu se nalaze 3 spavaće sobe, jedna sa francuskim krevetom, terasa sa pogledom na more, druga sa dva singl kreveta, terasa sa pogledom na more, treća dva singl kreveta plus kanabe, terasa bočni pogled more, u hodniku se nalazi kupatilo sa tuš kadom. 
 
U pojedinim slučajevima moguća su odstupanja mera ležaja od našeg standarda.
Grčki standard za normalni ležaj je 185cm-200cm sa 75-90cm, a bračni ležaj (dve osobe) 185–200cm sa 120–155cm.
 
Korišćenje klima uređaja, peškira i WI-FI interneta - BESPLATNO.
Uskoro cenovnik za LETO 2021...
AUTOBUSKI PREVOZ:
1. Dan – Polazak iz Beograda u poslepodnevnim časovima (mesto polaska biće naknadno objavljeno). Proveriti 3 dana pre putovanja tačno vreme i mesto polaska autobusa. Vožnja kroz Srbiju i Makedoniju prema Grčkoj.
2. Dan – Dolazak u jutarnjim časovima. Smeštaj od 14:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska).
3. – 11. Dan – Boravak u izabranom smeštaju na bazi odabrane usluge.
12. Dan – Napuštanje smeštaja do 09:00 časova. Slobodno vreme. Polazak za Srbiju u poslepodnevnim časovima po lokalnom vremenu (za tačno vreme povratka informisati se kod predstavnika agencije).  Vožnja kroz Grčku i Makedoniju prema Srbiji.
13. Dan – Dolazak u Beograd u ranim prepodnevnim časovima.

Napomena: polazak autobusa je dan ranije u odnosu na datum iz tabele. Proveriti jedan dan pre putovanja tačno mesto sastanka i vreme polaska autobusa.

SOPSTVENI PREVOZ:
1.dan Dolazak u apartman/studio. Smeštaj posle 14:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska) u određeni tip smeštaja prema uplaćenoj rezervaciji.
2.dan do predposlednji dan boravak na bazi uplaćenih usluga. Slobodno vreme.
Poslednji dan. Napuštanje  apartmana/studija  do 09:00 časova.
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, TRIPITI, URANOPOLISPOLAZAK ZA SITONIJUPOLAZAK ZA TASOSPOLAZAK ZA SIVOTUPOLAZAK ZA EVIJUPOLAZAK ZA PILION MILINAPOLAZAK ZA KEFALONIJUPOLAZAK ZA AMULJANI OSTRVO
Mesto polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaskaVreme polaska
BEOGRAD
(mesto polaska biće naknadno objavljeno)
18,0021,0017,0014.31519,0013,0018,00
POŽAREVAC (naplatna rampa-restoran "Požarevačka petlja")18,3021,3017,301515.319,3013,3018,30
SMEDEREVO (Motel Kolari)18,3521,3517,3515.1515.4519,3513,4518,35
VELIKA PLANA (Motel Plana)18,4021,4017,4015.416.119,4014,1018,40
MOTEL STARI HRAST18,4521,4517,4515.5516.2519,4514,2518,45
MOTEL KOŠUTA19,0022,0018,0016.1516.4520,0014,4519,00
JAGODINA (B.S. "Coral") ili (B.S. “Lukoil“ na autoputu)20,0023,0019,0016.31721,0015,0020,00
ĆUPRIJA (Motel Ravanica)20,1523,1519,1516.4517.1521,1515,1520,15
PARAĆIN (Restoran Tito)20,2023,2019,2016.517.221,2015,2020,20
POJATE (Motel Evropa)20,3023,3019,301717.321,3015,3020,30
ALEKSINAC (B.S. Jugopetrol)20,4523,4519,4517.1517.4521,4515,4520,45
NIŠ (B.S. preko puta Hotela Nais)21,1500,0020,1517.31822,1516,0021,15
LESKOVAC (Motel Atina)22,000,4521,0018.31923,0017,0022,00
VRANJE (B.S. Jugopetrol)23,302,1522,302020.300,3018,3023,30
POLASCI ZA PARALIJU, OLYMPIC BEACH, NEI PORI, LEPTOKARIJU, PLATAMON, HANIOTI, PEFKOHORI, ASPROVALTU, NEA VRASNU, STAVROS, OFRYNIO BEACH, JERISOS, TRIPITI, URANOPOLIS - Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
POLAZAK ZA SITONIJU - Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
•Beograd... 60€ / 40€ •Jagodina... 55€ / 35€ •Niš... 50€ / 30€
POLAZAK ZA TASOS - Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 85€ / 70€ •Jagodina...80€ / 65€ •Niš... 75€ / 60€
U cenu prevoza uručunata je cena trajekta Keramoti-Limenas-Keramoti.
POLAZAK ZA SIVOTU - Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti
• Beograd... 80€ / 65€ •Jagodina...75€ / 60€ •Niš... 70€ / 55€
POLAZAK ZA EVIJU - Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 75€ / 65€ •Jagodina... 70€ / 60€ •Niš... 65€ / 55€
U cenu autobuskog prevoza je uračunata karta za trajekt na relaciji Glifa – Agiokampos – Glifa
POLAZAK ZA PILION MILINA - Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 70€ / 60€ •Jagodina... 65€ / 55€ •Niš... 60€ / 50€
POLAZAK ZA KEFALONIJU - Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 90€ / 80€ •Jagodina...85€ / 75€ •Niš... 80€ / 70€
Doplata za trajekt na relaciji Kilini-Poros-Kilini - 20€.
POLAZAK ZA AMULJANI OSTRVO - Cena povratne autobuske karte, odrasli / deca do 10 godina starosti.
• Beograd... 75€ / 55€ •Jagodina...70€ / 50€ •Niš... 65€ / 45€
U cenu preovoza je uračunat trajekt na relaciji Tripiti-Amuljani-Tripiti, kao i transfer od luke na Amuljaniju do vila.
NAPOMENE:
• Za putnike koji putuju autobuskim prevozom, polazak je dan ranije u odnosu na datum iz tabele.
• Putnik je dužan da se lično informiše u agenciji o mestu i vremenu polaska, dva dana pred put. • Putnik je u obavezi da na dogovorenom mestu polaska bude 30 minuta pre ugovorenog vremena polaska.
• Tokom sezone, moguća je promena mesta i vremena polaska.
• Dete od 0-12 godina starosti mora imati svoje sedište (ne može se prevoziti u krilu).
• Cena autobuske karte u jednom pravcu se umanjuje od cene povratne karte za odrasle -20€, za decu do 10 godina -10€.
• Mogućnost transfera iz Subotice, Sombora, Šabca, Kikinde, Zrenjanina, Vršca, Novog Sada, Allibunara i Pančeva uz doplatu na osnovnu cenu prevoza iz tabele sa polaskom iz Beograda:
-za polazak iz Subotice, Sombora - 25€;
-za polazak iz Šabaca, Kikinde, Zrenjanina i Vršaca - 20€;
-za polazak iz Novog Sada i Alibunara - 15€;
-za polazak iz Pančeva - 10€.
• Umanjenje cena prevoza u odnosnu na osnovnu cenu prevoza iz tabele sa polaskom iz Beograda :
-za polazak iz Jagodine umanjenje je 5€,
-za polazak iz Niša, Leskovca i Vranja umanjenje je 10€.
• Transferi do i od Beograda mogu biti realizovani mini-busom, kombijem ili putničkim automobilom.
• Agencija pravi raspored sedenja uzimajući ravnopravno u obzir: vreme uplate aranžmana kao i starost putnika (stara lica ili porodice sa decom).
• Organizator putovanja ne garantuje poziciju sedišta u autobusu ukoliko to nije predviđeno i uplaćeno prema cenovniku kao mogućnost dodatne usluge i doplate.
• Organizator putovanja će putnicima odrediti bilo koje sedište i sprat u autobusu, bez obzira na eventualno usmeno date napomene. Naknadne izmene nisu moguce. Putnik će prihvatiti sedište koje mu agencija dodeli.
• Broj putnika po smenama može se značajno razlikovati. Organizator se ne obavezuje da će prevoz u povratku izvršiti istim prevoznim sredstvom i na istim sedištima kao u odlasku. U slučaju nedovoljnog broja prijavljanih putnika agencija zadržava pravo da pojedine polaske organizuje u saradnji sa drugom agencijom ili manjim prevoznim sredstvom od autobusa.
• Prenos prtljaga od autobusa do smeštajnog objekta nije obaveza Organizatora putovanja. Autobus po dolasku u letovalište staje što je moguće bliže smeštajnom